Park Narodowy Serengeti oferuje co roku jedno z najbardziej ekscytujących wydarzeń w świecie przyrody – największą migrację stad zebr i antylop gnu. Niestety, lokalne władze zamierzają na pólnocnym obszarze rezerwatu wybudować drogę która będzie przecinać coroczne wędrówki tych zwierząt.
Park Narodowy Serengeti gości corocznie około 90.000 turystów, którzy są świadkami wyjątkowego spektaklu w świecie zwierząt. Niezmierzone stada zebr, anytlop gnu, gazeli i wielu drapieżników migrują na północ. Wraz z zakończeniem pory deszczowej w Afryce, pomiędzy kwietniem a czerwcem, zwierzęta przemieszczają się w pobliże wilgotnych miejsc wzdłuż rzeki Mara. W 2005 roku rząd Tanzanii ogłosił plan budowy drogi o długości 33 mil, łączącej porty na wschodnim wybrzeżu, będące jednocześnie największymi miastami Tanzanii – Dar es Salaam i Lake Victoria. Droga ta ma kluczowe znaczenie dla kraju, ale niewątpliwie także zakończy coroczną wedrówkę stad zwierząt przez te tereny.
Wiele organizacji wypowiedziało się negatywnie na temat planowanej budowy, której początek został zaplanowany na rok 2012. Członkowie UNESCO, Towarzystwa Ochrony Przyrody i Towarzystwa Zoologicznego z Londynu mocno zaapelowali do rządu tanzańskiego o ponowne rozpatrzenie tej sprawy. Jedną z alternatyw byłoby poprowadzenie tej drogi południową częścią parku, co nie tylko wydaje sie tańsze, ale również byłoby bardziej dostępne dla większej liczby ludności, a przy okazji migracja zwierząt nie zostałaby zakłócona.
Nie wiadomo czy te apele wpłyną na stanowisko rządu Tanzanii; jednakże wydaje się oczywistym, że wybudowanie drogi na północy spowoduje znaczące zagrożenie dla życia milionów zwierząt w Tanzanii.