Na przestrzeni ostatnich lat, NASA, wydała kilka poważnych ostrzeżeń o zbliżającej się aktywności słonecznej. Pracownicy NASA przewidują, że promieniowanie słoneczne może doprowadzić do katastrofalnych skutków dla naszego życia na Ziemi już w 2013 roku.
Filmy katastroficzne sugerujące koniec świata w 2013 roku były często uważane za śmieszne. Jednak jak donoszą ostatnie badania naukowe na ten temat, okazuje się, że istnieje poważne zagrożenie dla naszego życia, które może okazać się nieuniknione. W związku z tym oczy wszystkich naukowców są obecnie skupione na słońcu i jego możliwej działalności w 2013 roku, gdyż promieniowanie słoneczne, może mieć bardzo poważny wpływ na życie na Ziemi.
To już przestaje być mistyfikacją, bądź czarnym scenariuszem; dr Richard Fisher, dyrektor działu Fizyki Słonecznej NASA, otwarcie przyznaje: „wiemy, że o nadchodzi, ale nie wiemy na jak wielką skalę”. Z naukowego punktu widzenia, zjawisko to ma wystąpić w 2013 roku i będzie niezwykłą kombinacją siły i efektu. NASA oczywiście już od pewnego czasu ostrzega, przed tym, jakie mogą być skutki promieniowania słonecznego, które może uszkodzić różnego rodzaju służby alarmowe, satelity, systemy elektryczne, komputery itp. Dla świata, który obecnie działa głównie w oparciu o komputery jest to bardzo zła wiadomość.
Naukowe rozważania przed rokiem 2013, straszą dwoma niebezpiecznymi zjawiskami. Przede wszystkim – burza, która choć pozornie nie wydaje się niczym nadzwyczajnym, jednak w czasie tej burzy, Słońce może osiągnąć 5500 stopni Celsjusza i w przeciągu trzech lat cykl energii magnetycznej Słońca osiągnie szczyt i doprowadzi do niebezpiecznego promieniowania. Oba wydarzenia wystąpią w tym samym czasie, zatem ich wpływ na życie na Ziemi z pewnością będzie spotęgowany, co jest wyraźnym powodem do niepokoju.
Wiele krajów już pogodziło się z rzeczywistością i rozpoczęło przygotowania. Chcą bowiem być w stanie radzić sobie ze wszystkimi zagrożeniami, jakie niesie za sobą możliwy upadek komunikacji na całym świecie. Nam pozostaje mieć tylko nadzieję, iż rzeczywiste skutki promieniowania słonecznego, nie okażą się tak drastyczne, jak w naukowych prognozach.